Przygotowanie i prezentacja autorskiego spektaklu „Przypowieści – raz jeszcze” w wykonaniu Teatru A z Gliwic

Stowarzyszenie Kulturalne Pro – Scenium z Gliwic współpracując od wielu lat z Teatrem A kładzie szczególny akcent na edukację artystyczną, na przybliżanie ważkich treści kultury – nieustannie poszukując ciekawej, adekwatnej formy do przekazania powyższych. Niewątpliwie spektakl teatralny, utrzymany w lekkiej, żartobliwej formie, nie rezygnujący przy tym z pogłębionej refleksji to najlepszy sposób, by zaznajomić widzów (szczególnie tych młodszych) z ewangelicznymi przypowieściami, ich przesłaniem, przekonując równocześnie o ich aktualności i kulturalnych odniesieniach. Planowany spektakl „Przypowieści – raz jeszcze” sięga świadomie do formy lekkiej, „szybkiego montażu”, żartu – diagnozując, na podstawie badań socjologicznych i własnej wieloletniej praktyki percepcję współczesnego odbiorcy (potrzeba silnego bodźcowania) i szukając porozumienia z jego oczekiwaniami.
Propozycja przeznaczona jest dla widzów w każdym wieku, będzie to „spektakl familijny” – szczególny nacisk realizatorzy kładą jednak na przygotowanie mądrej i ciekawej oferty dla młodzieży.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przypowieści Raz jeszcze, Spektakle Teatru A. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *