Polska rezydencja w Elche w Hiszpanii

W ramach unijnego projektu „Mysteries & Drolls” w dniach 2-7 lutego 2018 r. odbyła się polska rezydencja w Elche w Hiszpanii.
Na zaproszenie Artystów związanych z Asociación Cultural Maracaibo Teatro (Cristina Maciá i Juan Carlos García) w Elche pojawili się Artyści z Polski Angelika Chirowska i Marek Stecko.
Czas przeznaczony na Rezydencję stał się świetną okazją do wymiany artystycznych doświadczeń, na ubogacenie kontekstu i poszerzenie tropów kulturowych, obecnych i rozważanych na tym etapie pracy nad adaptacją tekstu dramatu Calderon’a de la Barca (auto sacramental) „Wielki teatr świata” (hiszp. El gran teatro del mundo ) przez Artystów Maracaibo Teatro. W oparciu o wstępne założenia dotyczące przygotowywanego spektaklu, dopytując o strukturę planowanego wydarzenia artystycznego Artyści z Hiszpanii i Polski poszukiwali paraleli, referencji w odmiennych, a jednak uzupełniających się w uniwersalnych tropach kulturowych, tradycjach swoich narodów. W tym znaczeniu Rezydencja okazała się czasem wyjątkowo twórczym, inspirującym artystycznie, prowokując do szerszych, wywiedzionych z refleksji socjologicznej i z antropologii teatru artystycznych poszukiwań.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mysteries & Drolls - Sacred Theater and Popular Drama in Contemporary Europe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *